День народження Т.Г. Шевченка
Сьогодні - день народження людини, яку знає і любить світ і яка любила нас, свій народ, і зробила все можливе для того, щоб ми утвердилися як велика сильна нація. Людина - кріпак і академік, людина з надлюдськими обдаруваннями і надлюдською силою, яку він витратив винятково на свій народ, так і не створивши власної родини. Його родиною були ми всі, його діти, нащадки, спадкоємці. З днем народження людини, яка згуртувала всіх нас "на Вкраїні милій"!
Він не вписувався в рамки свого часу, тому що завше ішов попереду його. Не мав страху і не запобігав перед авторитетами, не плазував, не просив. Його сила волі, наполегливість, вміння бачити світ під власними кутами зору, помножені на талант і працелюбність, явили світові в його особі:
поета, прозаїка, перекладача, публіциста;
живописця, скульптора, художника, майстра офорту і графіки, фотографа, маляра, ілюстратора;
актора, співака, режисера, драматурга, театрального критика;
мандрівника, винахідника, археолога;
філософа, просвітянина, історика.
Шевченко - наш український Рембрандт. Малюнки супроводжували його все життя, і становлення його як художника відбулося ще раніше, як поета. "Наш Кобзар мав великі успіхи в графіці, за що отримав срібну медаль у Петербурзькій академії. Як живописець наслідував Карла Брюллова, був його точним послідовником. Як графік і рисувальник він - геніальний. Йому вдавалося 3-4 тонами передати життя в рисунку.
Прославився він і як талановитий ілюстратор, а також портретист, живописець і графік. Як відомо, саме талант до малювання відкрив йому дорогу на волю, впустив до мистецької еліти. 835 творів - саме таку кількість творів нараховує доробок Шевченка у образотворчому мистецтві. Загалом Кобзар створив більше 1000 живописних творів за 30 років, 278 картин вважаються втраченими.
Радянська ідеологія методично робила своє – з віруючої, освіченої людини, який був душею світських товариств, з бездоганним смаком – зробили атеїста, мужика, затворника. Звичайно, аби маніпулювати патріотичними почуттями українців.
Створити книжку, яку б українці клали на столах поряд з "Біблією" - це вже бути обраним на землі.